ЦСКА загуби от швейцарския Базел с 0:2 в мач от група “Е” на турнира Лига Европа. Двубоят се игра пред около 20 000 зрители на Националния стадион “Васил Левски”. “Червените” се предадоха без бой на съперника си, направиха куп грешки и логично загубиха. И двете попадения за гостите от Швейцария вкара звездата на тима Александър Фрай.

След поражението “армейците” имат 1 точка от 3 мача. В другата среща Фулъм и Рома направиха равенство 1:1. В класирането води Базел с 6 точки, следва Фулъм с 5, на трето място е Рома с 4, а ЦСКА е само с 1 точка.

“Червените” започнаха по-добре днешния двубой и отново можеха да открият резултата. За пореден път обаче Данчо Тодоров се отличи и изпусна чисто голово положение. Пловдивчанинът получи топката в наказателното поле в 9-ата минута, остана сам срещу вратаря въпреки че бе от по-малък ъгъл, но вместо да нанесе хубав удар по топката, стреля слабо в аут. В 11-ата минута пред Фрай се откри първото сериозно положение да вкара във вратата на Караджов. След центриране от корнер топката премина през всички играчи в наказателното поле, стигна до нападателя на задна греда, който не я очакваше, тя се удари в тялото му и мина на сантиметри покрай гредата. В 19-ата минута “червените” организираха много добра контраатака. Тодор Янчев нахлу в половината на гостите, подаде на Иван Стоянов отляво, той влезе в наказателното поле, но вместо да стреля, се забави, искаше да обърне посоката на удар и топката му бе отнета.

В 20-ата минута Базел откри резултата. Дълъг пас към Фрай пред наказателното поле се оказа труден за Котев, който не скочи, топката го прехвърли, нападателят мина зад него, овладя коженото кълбо и останал сам срещу Караджов го преодоля без проблеми за 1:0. Пет минути след това Котев направи нова грешка, Щрелер свали на Фрай, но този път звездата би над вратата. В 40-ата минута пак Фрай можеше да в кара, този път Иван Иванов сгреши, нападателят остана сам срещу българския страж, но като по чудо не прати топката във вратата.

През второто полувреме гостите продължиха да играят много бързо, с едно подаване и постоянно излизаха на стрелкови позиции пред Караджов. В 58-ата минута след добра атака играч на Базел свали с глава топката на Фрай, който от границата на вратарското поле щеше да разстреля вратаря на ЦСКА, но Александър Бранеков се хвърли и с тяло предотврати опасността. В 63-ата минута швейцарците вкараха втори гол, с който решиха изхода на двубоя. Негов автор отново бе Фрай, който засече с глава центриране отдясно, изпревари Бранеков във въздуха и матира Караджов за втори път.

Осем минути по-късно отново Фрай можеше да реализира, но след центриране отново не очакваше топката да мине през купа от играчи и не успя да отиграе по най-добрия начин. Любо Пенев реагира на негативния резултат и пусна в игра Руи Мигел и Владо Манчев, но и те с нищо не промениха играта на “червените”. До края на двубоя домакините не направиха нищо особено на терена, гостите продължиха да играят доста добре, стегнато и с бързи подавания и по никакъв начин не позволиха да бъде застрашена вратата им./БЛИЦ