ЦСКА се класира за 1/4-финалите за Купата на България, след като детронира настоящия носител но трофея Литекс след победа с 1:0. 1/8-финалният двубой се игра на стадион “Българска армия” и бе доста нервен, но все пак нямаше изгонени или пък някакви ексцесии на терена.

Единственото попадение за “червените” реализира Спас Делев в 48-ата минута след прекрасен фалцов удар в наказателното поле. За този двубой Любо Пенев не можеше да използва куп основни футболисти и имаше само петима полеви играчи на резервната скамейка. Заради контузии Любо не можеше да разчита на Владо Манчев, Маркиньос, Иван Стоянов, Мишел Платини, Викторс Мороз, както и на отстранените Иван Иванов, Иван Караджов и Кирил Котев.

Домакините започнаха малко по-добре двубоя, но не стигнаха до чисто голово положение. В 14-ата минута Христо Янев центрира, но Павел Виданов в последния момент изби топката преди тя да е стигнала до главата на Пламен Николов. В 32-ата минута дойде и едно от малкото спорни положения в двубоя. Ивелин Попов влезе отдясно в наказателното поле, Виданов го изпусна, хвърли се на шпагат в краката му и го закачи, но съдията Александър Костадинов не даде дузпа за “оранжевите”.

До края на полувремето Христо Янев на два пъти шутира, но не успя да застраши вратата на Здравко Чавдаров.

Второто полувреме започна със страхотна игра на ЦСКА. За първи път от доста време футболистите в червено играха с толкова хъс и желание и пресираха мощно съперника си. Данчо Минев нанесе два последователни удара, но Голубович се справи. В 48-ата минута Спас Делев получи топката вдясно в наказателното поле и с красив фалцов удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Голубович.

След попадението “червените” не спряха да атакуват и създадоха доста интересни неща на терена. В 57-ата минута домакините организираха бърза контраатака, Руи Мигел отне топката от играч на съперника, напредна, подаде вдясно на Коста Янев, но той се забави в наказателното поле, все пак намери Тодор Янчев в центъра, но той нямаше шанс да стреля, а върна на Тимонов, който извън полето шутира, но в аут.

В 63-ата минута Спас Делев повтори изпълнението си при гола, но този път от другата страна на вратата. След удара му обаче топката мина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на гостите. В 81-ата минута гостите от Литекс можеше да стигнат до изравнителното попадение, но Момчил Цветанов пропиля изгодна възможност. Той получи топката вдясно, влезе в наказателното поле и по диагонал сам срещу Чавдаров можеше да стреля, но реши да подава и съотборникът му бе в засада.

Две минути преди края на двубоя бе маркирана много спорна засада на Данчо Тодоров, каквато по-скоро нямаше. Засадата дори бе маркирана доста по-късно едва, когато Данчо се озова сам срещу вратаря на гостите. В последната минута Спас Делев напредна отдясно, центрира в наказателното поле, но не намери свой съотборник, след това Николай Манчев шутира, но високо над вратата./БЛИЦ