Челси не успя да победи Евертън на "Стамфорд Бридж", завършвайки 3:3 в мач от 16-ия кръг на Висшата лига. Така "сините" от Лондон имат 37 точки и са на върха. Вторият Манчестър Юнайтед е само с три по-малко - 34. "Червените дяволи" излизат срещу Астън Вила от 19:30 часа на "Олд Трафорд" и при успех ще се изравнят с Челси.

Вина за днешната издънка на Челси носи Петър Чех, който направи слаб мач. Опитният вратар си вкара автогол в 12-ата минута, а след това допусна още две попадения в мрежата си. Така избраниците на Карло Анчелоти се издъниха във втора поредна среща, след като в миналия кръг паднаха с 1:2 от Манчестър Сити.

Българският национал Мартин Петров отново не игра за Манчестър Сити, този път при гостуването на Болтън, завършило 3:3. Марто бе сред резервите на "гражданите", но не се появи на терена. С прибавените три точки Сити събра 26 и заема шестото място. Болтън пък е на предпоследната 19-а позиция с 13 точки в актива си.

Тотнъм не успя да изпревари Арсенал, тъй като загуби с 0:1 домакинството си на Уулвърхемптън. "Шпорите" останаха с 27 точки на четвъртото място, а "топчиите" са трети с 28. Бирмингам взе трите точки от Уест Хям след успех с минималното 1:0, а Бърнли и Фулъм не се победиха, завършвайки 1:1. При този резултат приключи и срещата между Съндърланд и Портсмут. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 16 КРЪГ

От 12 декември (събота)
Сток Сити – Уигън 2:2
0:1 Емерсон Бойс (15), 1:1 Тунджай Санлъ (37), 1:2 Мейнор Фигероа (72), 2:2 Райън Шоукрос (74)

Бирмингам – Уест Хям 1:0
1:0 Лий Бойър (52)

Болтън – Манчестър Сити 3:3
1:0 Иван Класнич (12), 1:1 Карлос Тевес (28), 2:1 Гари Кейхил (44), 2:2 Мика Ричардс (45), 3:2 Иван Класнич (53), 3:3 Карлос Тевес (77)

Бърнли – Фулъм 1:1
0:1 Боби Замора (50), 1:1 Уейд Елиът (60)

Челси – Евертън 3:3
0:1 Петър Чех (12-автогол), 1:1 Дидие Дрогба (18), 2:1 Никола Анелка (23), 2:2 Якубу Айегбени (45), 3:2 Дидие Дрогба (59), 3:3 Луис Саха (64)

Хъл Сити – Блекбърн 0:0

Съндърланд – Портсмут 1:1
1:0 Дарън Бент (23), 1:1 Юнес Кабул (90)

Тотнъм – Уулвърхемптън 0:1
0:1 Кевин Дойл (3)

ПРЕДСТОЯЩИ
На 12 декември (събота) от 19:30 часа
Манчестър Юнайтед – Астън Вила
Баланс: 152 мача, 75 победи за Манчестър Юнайтед, 35 равенства, 42 победи за Астън Вила