Българският национал Мартин Петров се разписа при победата на Манчестър Сити с 2:0 над Сток Сити. Двубоят от 19-ия кръг на Висшата лига бе официален дебют за новия наставник на "гражданите" Роберто Манчини и се игра пред малко повече от 47 000 зрители на "Ийстлендс".

Италианският спец гласува доверие на Марто, пускайки го сред титулярите и оставяйки го на терена до последния съдийски сигнал.

В 28-ата минута Петров попадна в прегръдките на съотборниците си. Аржентинският нападател Карлос Тевес напредна по лявото крило, пусна към Робиньо в наказателното поле, който опита изстрел без да спира топката, тя рикошира и попадна в Марто, който бе точен за 1:0. Това бе четвъртото попадение за българина от началото на сезона.

Секунди преди почивката Карлос Тевес удвои преднината на домакините - 2:0.

Така "гражданите" събраха 32 точки и заемат шестото място. Сток Сити пък е 11-и с 21. /БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 19 КРЪГ

От 26 декември (събота)
Бирмингам – Челси 0:0

Фулъм – Тотнъм 0:0

Уест Хям – Портсмут 2:0
1:0 Алесандро Диаманти (23-дузпа), 2:0 Радослав Ковач (89)

Бърнли – Болтън 1:1
0:1 Матю Тейлър (29), 1:1 Дейвид Нъджент (56)

Манчестър Сити – Сток Сити 2:0
1:0 Мартин Петров (28), 2:0 Карлос Тевес (45+3)

Съндърланд – Евертън 1:1
1:0 Дарън Бент (17), 1:1 Маруан Фелаини (85)

Уигън – Блекбърн 1:1
0:1 Бенедикт Маккарти (30), 1:1 Уго Родалега (53)

Ливърпул – Уулвърхемптън 2:0
1:0 Стивън Джерард (62), 2:0 Йоси Бенаюн (70)

ПРЕДСТОЯЩИ

В неделя, 27 декември
15:30 часа Арсенал – Астън Вила
Баланс: 160 мача, 64 победи за Арсенал, 37 равенства, 59 победи за Астън Вила

18:00 часа Хъл Сити – Манчестър Юнайтед
Баланс: 18 мача, 4 победи за Хъл Сити, 3 равенства, 11 победи за Манчестър Юнайтед

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.