Бразилската звезда на Черно море Марио Жардел започна да бележи по българските терени. 36-годишният двукратен носител на Златната обувка донесе победата на Черно море с 1:0 над Левски, предадоха от морската столица за БЛИЦ.

Срещата бе от 2-ия кръг на Елитната юношеска група (родени 1992 година). Както е известно, в това първенство клубовете имат право да пускат в игра и четирима футболисти над 19 години. От първия състав на Велизар Попов в този мач играха още Петър Денчев, Камен Трифонов и Илиян Капитанов.

Жардел започна титуляр за "моряците" и остана на терена до 65-ата минута. Бразилската звезда се разписа във вратата на Левски в 40-ата минута, когато засече с глава центрираната топка и я прати неспасяемо в горния ъгъл - 1:0. Пред Жардел се откриха още няколко положения за гол, но ги пропусна. Бразилецът се отчете с множество добри отигравания, за което бе бурно аплодиран от феновете на стадиона под Аспаруховия мост.

В срещата нямаше спорни ситуации, като с огромна заслуга за това бе отличното ръководене на мача от младия рефер Валентин Станчев.

Както е в известно, в събота Жардел игра и за мъжкия тим на Черно море при загубата с 0:2 от Локомотив (Пловдив) на "Лаута". Тогава треньорът Велизар Попов го пусна в последните десетина минути. /БЛИЦ