ЦСКА записа поредния си слаб мач от началото на сезона и логично загуби с 0:1 от Славия. Столичното дерби от 7-ия кръг се игра на стадиона в квартал “Овча Купел”. Това бе първа победа на Славия от 8 години насам. За последно “белите” надиграха “армейците” на 11 май 2002 година. В тогавашните плейофи в “А” група Славия спечели с 2:0 след голове на Георги Владимиров и Благой Георгиев.

В днешния двубой треньорът на ЦСКА Гьоре Йовановски направи някои промени в стартовия състав и пусна титуляри Фабрицио Грило и Мишел Платини. Това бе дебют за италианеца Грило, който бе контузен цяло лято. На вратата не бе Райс Мболи, а Здравко Чавдаров, тъй като имаше предварителна уговорка между двата клуба Мболи да не пази срещу Славия.

Така след седем кръга в “А” група ЦСКА продължава да е във втората половина на класирането с 8 точки, колкото имат още Монтана и Калиакра. “Белите” се изравниха на върха с Левски – по 15 точки, но “сините” утре гостуват на Черно море във Варна.

Славия поведе още в 15-ата минута. Даниел Пеев напредна през центъра на терена, бе преследван от Румен Трифонов, който обаче не успя да го спре. Пеев шутира от около 30 метра и прати топката точно под гредата на вратата пазена от Здравко Чавдаров. Попадението обърка тотално “червените”, които се сринаха и не направиха нищо, за да променят ситуацията на терена. В 28-ата минута Николай Божов влезе в наказателното поле, но в последния момент Костадин Стоянов му отне. В 40-ата минута отново ветеранът Божов създаде опасност пред вратата на ЦСКА. Той надигра петима футболисти на “армейците”, влезе в наказателното поле и стреля, но топката бе изкарана в корнер. Едва в 45-ата минута Грегъри Нелсън имаше шанс, но останал сам срещу вратата на Славия стреля от външната страна на мрежата.

На полувремето агонията в червено бе още по-голяма. Футболистите нямаха никаква идея как да стигнат до вратата на съперника, не създадоха нито едно чисто голово положение. В началото на втората част Маркиньос изпълни слабо пряк свободен удар и няколко корнера, което бе доказателство за “червената” немощ. В 59-ата минута Галин Иванов можеше да довърши ЦСКА, но останал сам срещу Здравко Чавдаров се забави и Павел Виданов с шпагат му отне топката. Македонският треньор на “армейците” Гьоре Йовановски пусна в игра Тибони, Лукас Трекаричи, а малко по-късно и Томи Костадинов.

В 71-ата минута Кристиян Тибони и Виктор Дениран се спречкаха, след което феновете на ЦСКА започнаха да мятат седалки от сектора за гости. Реферът Антон Генов временно спря двубоя, но след няколко секунди поднови играта. В 78-ата минута Грегъри Нелсън стреля отдалеч, но отново не намери очертанията на вратата. В последните минути Славия организира няколко мълниеносни контраатаки, от които се редяха опасност пред опасност пред вратата на Чавдаров. В 86-ата минута Илия Илиев би на сантиметри покрай вратата. След това Галин Иванов можеше да реализира, но се забави в наказателното поле. В добавеното време отново Илия Илиев застраши “червената” врата, но Акуаро самопожертвователно изкара топката в корнер./БЛИЦ

Мачът по минути тук

СЛАВИЯ - ЦСКА 1:0
1:0 Даниел Пеев (15)

slavia.JPGСлавия: 1.Стефано Кунчев, 21.Богомил Дяков (68 - 24.Иван Цачев), 35.Йордан Петков, 25.Виктор Дениран, 22.Виктор Генев, 19.Том Маншров, 33.Галин Иванов, 20.Радослав Димитров, 77.Даниел Пеев, 17.Николай Божов (79 - 7.Илия Илиев), 9.Георги Христов (70 - 10.Тодор Колев)

Резерви: 12.Емил Петров, 2.Атанас Дреновички, 13.Стефан Киков, 7.Илия Илиев, 5.Спас Георгиев, 24.Иван Цачев, 10.Тодор Колев
Треньор: Емил Велев

cska_logo.JPGЦСКА: 1.Здравко Чавдаров, 4.Костадин Стоянов, 2.Павел Виданов, 6.Джузепе Акуаро, 30.Фабрицио Грило, 5.Тодор Янчев, 28.Маркиньос, 29.Грегъри Нелсън, 8.Румен Трифонов (56 - 10.Лукас Трекаричи), 26.Килиън Шеридън (46 - 16.Кристиян Тибони), 32.Мишел Платини (64 - 3.Томи Костадинов)