Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 ЦСКА в мач от 33-ия кръг на "А" група, игран на "Лаута" пред доста малко публика. В герой за домакините се превърна старото куче и бивш футболист на "армейците" Здравко Лазаров. 38-годишната звезда на "черно-белите" първо откри резултата с брилянтно изпълнение на пряк свободен удар в 37-ата минута, а след това изработи дузпа, реализирана от Мартин Камбуров в 51-ата.

Така във втори пореден мач на "Лаута" "смърфовете" на Александър Станков ликуват срещу ЦСКА. На двубоя през есента Крис Гади донесе трите точки с гол още в началните секунди. Преди това пък сблъсъкът им на "Армията" приключи 0:0 и Локо (Пд) не познава вкуса на поражението от ЦСКА този сезон.

В днешната среща селекцията на Сашо Станков, който започна със седем бивши играчи на "червените", надигра противника и заслужено спечели. Гостите от София бяха безидейни в атака и крайно неубедителни в защита. Стойчо Младенов и момчетата му дори трябва да бъдат доволни, че не загубиха с още по-голям резултат.

Надеждата на всички цесекари беше любимците им да победят на "Лаута", което щеше да върне "червените" на 2-ото място и да ги остави в играта за шампионската титла. "Армейците" обаче записаха седма загуба в първенството и остават трети с 61 точки, на 3 зад Литекс и на 9 от издънилия се по-рано днес Лудогорец, който направи 1:1 с Черно море във Варна.

Локо (Пд) пък от доста време не беше побеждавал. В предишното домакинство тимът направи 1:1 с Лудогорец, а днес срази ЦСКА и постигна първи успех в плейофите от първата седмица на "А" група. "Смърфовете" събраха 49 точки в актива и остават на 7-ото място, след като прекъснаха лошата си серия от 7 срещи без победа в първенството. Явно действията на феновете на Локо (Пд) дадоха резултат. Както е известно, вчера група от над 100 запалянковци прекъсна за около 15 минути тренировката на отбора, за да иска обяснение от играчите за последните резултати. Ултрасите директно атакуваха Йордан Господинов, съветвайки го да не пази срещу ЦСКА. Сашо Станков изпълни искането им и го остави на пейката за сметка на Кирил Акалски.

Мачът дори беше под въпрос, тъй като тази нощ някои от най-крайните привърженици на "смърфовете" бяха изкопали дупка в тревата и изрисували свастика на терена, но хората от подръжката се справиха с този проблем.

Схемата на ЦСКА в днешната среща:

38-годишният Здравко Лазаров блесна в днешния мач с много силната си игра. Електричката откри резултата в 37-ата минута. Ветеранът се разписа след перфектно изпълнен пряк свободен удар, отсъден за нарушение на Стивън Сънди срещу самия него. Сънди бе партньор на Тодор Янчев на "Лаута" в центъра на терена, тъй като Ивайло Чочев е контузен. Лазаров не остави шанс за Мболи, който само изгледа как топката попада в горния му ляв ъгъл - 1:0.

През втората част ЦСКА се хвърли в предни позиции, но така и не създаде реална опасност за Акалски. Стойчо Младенов вкара Тони Силва на мястото на Неманя Милисавлевич. В 50-ата минута, след контраатака, домакините нанесоха втория си удар. Лазаров мина като на парад през централните защитници на "червените", финтира Мболи и след съприкосновение с него Таско Тасков отсъди дузпа. Зад топката застана Мартин Камбуров, който прати топката в долния десен ъгъл на Мболи. Стражът на гостите се хвърли в правилната посока, но не успя да спаси и така Локо (Пд) поведе с 2:0.

До края гостите направиха отчаяни опити да стигнат поне до почетен гол, като дори и включването на офанзивните футболисти Иван Маркович и Гуидо Ди Вани не доведе до промяна.

Taка в първи мач от плейофите на първата седмица ЦСКА допусна 2 гола, след като до момента имаше получен само един - при загубата с 0:1 от Лудогорец на "Армията".

В следващия кръг Локо (Пд) приема градския си съперник "Ботев". Срещата е на 19 април, събота, от 16:15 часа. Преди тава обаче на двата пловдивски отбора им предстоят първи двубои от 1/2-финалите за Купата на България. "Смърфовете" гостуват на Лудогорец, а "канарчетата" приемат Локо (Сф).