ЦСКА победи Ботев (Пловдив) с 2:0 в среща от третия кръг на Елитната група, която се игра на стадион "Българска армия". Талантите на "червените" са водени от триото треньори - Даниел Моралес, Ивайло Иванов, Костадин Джоргов, като на старта разбиха Верея с 10:0, след което последва загуба с 0:2 от Левски на "Герена".

През първата част Даниел Иванов, Христо Панчев и Асен Дончев имаха шанс да се разпишат, но до гол така и не се стигна. ЦСКА поведе в 67-ата минута с фантастично попадение на Мартин Смоленски с шут от воле извън наказателното поле. Той удвои резултата в 76-ата, когато беше точен с глава.

В края Емил Ценов стреля опасно от фаул, но вратарят на Ботев спаси и не допусна трети гол във вратата си.

В следващия кръг "армейците" гостуват на Янтра в Габрово. Двубоят е на 30 август (петък) от 18:00 часа.

Съставът на ЦСКА: Илия Шаламанов (в), Александър Александров, Християн Петров (к), Симеон Чатов, Крум Николов, Емил Ценов, Христо Панчев, Даниел Иванов, Мартин Смоленски, Асен Дончев, Росен Петров
Резерви: Ивайло Илиев (в), Мартин Аврамов, Марк-Емилио Папазов, Мартин Сотиров, Цветомир Цанев, Кристиян Атанасов, Калоян Симеонов
Треньори: Даниел Моралес, Ивайло Иванов, Костадин Джоргов