Северна Ирландия не загуби и последния си мач от европейските квалификации. Тимът отдавна си беше осигурил класирането за Евро 2016 във Франция, но изигра сериозно и визитата си в Хелзинки, завършила 1:1. Ирландците даже бяха на път да измъкнат отново трите точки срещу играещите само за честта си финландци, но изпуснаха победата в края.

Крейг Каткарт изведе гостите напред в 31-ата минута, а Паулус Араужури изравни в 87-ата.

В другата среща от група F Румъния лесно надви Фарьорски острови с 3:0 като гост. В герой за северните ни съседи се превърна Константин Бадеску, който вкара първите два гола (4,45). Звездата на Астра (Гюргево), според слухове, е искан от българския шампион Лудогорец. Бадеску беше сменен в 88-ата минута от халфа на "орлите" Андрей Препелица. Козмин Моци и Клаудиу Кешеру останаха на резервната скамайка.

Александру Максим фиксира крайния резултат в 83-ата минута.

На еврофиналите отиват Северна Ирландия и Румъния, а Унгария има шанс да отиде във Франция като най-добър трети отбор от групите.