Видяхме нуждата от финансирането на финансовата грамотност на учениците и студентите. Важно е да се знае как работят банките, фирмите и данъчните институти. Нашите студенти могат да получат едно синтезирано знание за това как да управляват личните си финанси. Това заяви финансовият експерт д-р Радостин Вазов тъкани по bTV.

„Най-голямата грешка на хората е да не спестяват, а и да харчат повече, отколкото изкарват“, добави той.

„Първата ми книга, която прочетох беше как се финансира start up. Благодарение на желанието за самообучение успях да съумея да направя първата си инвестиция и да я оползотворя добре заедно с екипа ми“. Това каза Спас Керимов, създател на start up за принтиране на човешки.

„Когато правиш високо технологичен бизнес не е въпросът дали има пазарна ниша, а дали бързо ще успееш да решиш някой наболял проблем“, подчерта Керимов.

„Ако мислим как бързо да забогатеем, няма да изградим успешен бизнес. Целта на бизнеса е да реши даден проблем на обществото. Това е начина, по който да създадем успешен бизнес. Когато виждаш истинските проблеми в обществото, създаваш нови технологии или измисляш начин да ги решиш“, заяви д-р Вазов.

„Всеки един от нас трябва да е инициативен. Не можем да чакаме някой друг да ни реши проблемите. Поставянето на хората в стресова ситуация ги кара да станат по-активни и предприемчиви, както и да търсят нестандартни решения“, каза още финансовият експерт.

Д-р Радостин Вазов каза още, че целта на финансовата академия е да запълни пропуските от средното образование и да помогне на младите и предприемчиви българи.