Истината вече започва да излиза наяве, а тя е бисер, особено по време на избори. Под натиска на обстоятелствата и разкритията на БЛИЦ вътрешният министър Емил Дечев най-накрая призна, че се е срещал с Теодора Георгиева, добила популярност в редица медии, със звучния прякор Теди Еврото.
Макар и завоалирано служебният МВР-шеф промълви с неохота, че се е познавал с Георгиева. Преди неговото изявление БЛИЦ оповести, че двамата са купонясвали в Гърция, а не рядко са били в компанията на сивия кардинал в съдебната власт - Петьо Петров - Пепи Еврото. Сега е ред на Дечев да извади поне капка морал от измъчената си душа, да се покае и да признае колко пъти освен с Теди Еврото е сядал чаша и с Пепи Еврото.
Записите вече запечатаха отколешни срещи на Петьо Еврото с Теодора Георгиева. Сега двамата споделят един и същи прякор, който звучи особено актуално, след като България смени паричната си единица.
Крайно време е в българската политика маските да паднат и да се разбере кой и с какво право излиза пред обществеността, за да я поучава и да я учи на морал.
По мнението на мнозина хора в правораздавателната система Дечев е последният човек в България, който може да говори за справедливост, но поне институцията, в която е попаднал случайно и за кратко, го задължава да говори истината. Ако не го стори, тя най-накрая ще го настигне, и ще го запрати там, където му е мястото.
От доста време насам из кулоарите на правоохранителната система се носят слухове за обичта към чашката на Дечев. По време на брифингите едрият побелял мъж често се клати сякаш краката му са омекнали, а отговорите, които дава, често са със заваляна интонация. Походката му нерядко е на „зигзаг“, а очите му светят като червени светофари.
Запознати с битието на странния министър твърдят пред медията ни, че около служебния му кабинет на улица „6 септември“ се носят зловонни миризми на високоградусови напитки и ухания на интересни субстанции, които обикновено водят до приповдигнатото настроение.
Дали веселяшкото настроение на Дечев е плод на възрастта му, или си помага с допълнителни неща е въпрос на време да се разбере и това време настъпва със страшна сила.