Забелязваме, че Румен Радев използва реторика, която е близка до тази на Борисов. Това се се вижда и по отношение на атаките, които се правят срещу БСП и Корнелия Нинова, относно доставките на оръжие за Украйна и то при положение, че от документите става много ясно, че такова не се доставя. Това заяви политологът Борислав Ангелов в ефира на Евроком и допълни, че сходство в позициите на президента и лидера на ГЕРБ се забелязва и по отношение на темите свързани с газта.

Той изрази и съмнение за оформяща се бъдеща коалиция между Румен Радев и Бойко Борисов.

„Виждаме един процес на еманципация между „Продължаваме Промяната” и г-н Румен Радев. Но ние не трябва да забравяме, че именно той е създателя на тази партия. Ако не им беше даден шанс да са част от първото служебно правителство през изминалата година, те нямаше как да изградят своя публичен образ и да бъдат забелязани”, посочи Ангелов.

Според политолога в момента се занимаваме с външнополитически въпроси, чието разрешаване до голяма степен не зависи от нас.

„Вместо това може да обърнем внимание на въпроси, които ни касаят вътре в страната, като например какво се случва с инфлацията, доходите, цените” и подчерта, че българското правителство трябва да поставя националния интерес на първо място и чак след това този на ЕС и НАТО.

По думите му сега на преден план трябва да е това какво да направим за икономиката и индустрията, особено след ситуацията със спряната газ и факта, че в България над 120 хиляди домакинства зависят от това.

Ангелов каза, че вижда позицията на БСП против изнасянето на оръжия и боеприпаси за Украйна, като много ясна и предвидима и предупреди, че при излизане на социалистите от правителството, ние рискуваме да попаднем в управление, което ще бъде силно зависимо от ГЕРБ и ДПС. „Предстои ни актуализация на бюджета и това е много по-важен въпрос от този за износ на оръжия към Украйна”, добави политологът.

Ангелов бе категоричен, че евентуални нови избори ще засилят популизма вместо да стабилизират управлението на страната ни. „Не може в такива ключови моменти да не се вслушваме в общественото мнение”, довърши той.