Трябва ни котка, която лови мишки!

https://blitz.bg/analizi-i-komentari/tryabva-ni-kotka-koyato-lovi-mishki_news56186.html Blitz.bg

Парламентът е готов, да влезе кабинетът! Но какъв да е той в кризата? Тяснопартиен? Широкопартиен? Десен? Десноцентристки? Глупости на търкалета. Експертен - с подкрепата на победилия с малко, но достатъчно ГЕРБ. Не ни трябват министри-партийци. Не ни трябва черна котка. Нито бяла. Нашата днешна котка трябва да лови мишки!

Червени мишки. Турски мишки... Жълти, сини и пембени мишки. Но и гербови мишки!
Ама само това не стига. Без него  не може, но то не стига.
Нашата котка трябва да може да ловува в мазета и тавани. Да вади скелети от гардероба, но и да слага здрави  основи. Да разбира туй, що върши и, като се грижи за себе си, дваж повече  мисли за общия дом.
Тази котка - точно такава! - е последният ни шанс. Ако и тя се издъни, отиваме на кино.
Като държава.
Като народ.
Това е положението.

                                        Огнян ПЕТРОВ, БЛИЦ 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай