Парламентът е готов, да влезе кабинетът! Но какъв да е той в кризата? Тяснопартиен? Широкопартиен? Десен? Десноцентристки? Глупости на търкалета. Експертен - с подкрепата на победилия с малко, но достатъчно ГЕРБ. Не ни трябват министри-партийци. Не ни трябва черна котка. Нито бяла. Нашата днешна котка трябва да лови мишки!
Червени мишки. Турски мишки... Жълти, сини и пембени мишки. Но и гербови мишки!
Ама само това не стига. Без него не може, но то не стига.
Нашата котка трябва да може да ловува в мазета и тавани. Да вади скелети от гардероба, но и да слага здрави основи. Да разбира туй, що върши и, като се грижи за себе си, дваж повече мисли за общия дом.
Тази котка - точно такава! - е последният ни шанс. Ако и тя се издъни, отиваме на кино.
Като държава.
Като народ.
Това е положението.
Огнян ПЕТРОВ, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.