Влизате в голям супермаркет, за да пазарувате и усещате объркване. Много хора, изключително разнообразие на стоки и продукти и море от промоции. Как да изберете, за да направите най-добрия избор? Как да намерите най-здравословните продукти и как да излезете, без да се окажете с торба, пълна с ненужни неща и много похарчени пари?

Ето няколко грешки, които хората често допускат, пише profit.bg.

Купуват грешния размер

Можете да спестите пари за някои продукти, като купувате по-голям пакет, но някои неща всъщност струват повече така. Гледайте посочената за бройка/ литър/ килограм цена.

Купуват неща, които вече имат

Купуването на допълнителна кутия консерва боб е добре, но нова бутилка мляко, при положение, че има една в хладилника, е прахосничество, защото може да го развалите. Правете списък преди да пазарувате, като проверите от какво наистина имате нужда.

Бъркат естествени и органични

Продуктът, означен като "естествен", не съдържа изкуствени съставки или изкуствени оцветители, и е минимално преработен. Това е различно от органично -термин, който ограничава използването на пестициди, торове, антибиотици и хормони, използвани по време на производството.

Пазаруват много рядко

Ако пазарувате по-често, имате възможност да купите повече пресни продукти. В противен случай хората, пазаруващи един път месечно, купуват просто големи количества замразени и консервирани храни.

Купуват предварително нарязани продукти

Купуването на предварително нарязана продукция често е по-скъпо от закупуването на храна в нейната основна непреработена форма. Това по същество означава, че плащате на някой друг, за да го нарежете вместо вас.

Разхищават пари за храна, която няма да се яде

Обърнете внимание, когато изхвърляте развалена храна. Защо се е стигнало до там? Следващият път просто купете по-малко.

Робуват на известните брандове

Въпреки че не е толкова добре позната или добре наложена, марката на магазина често струва много по-малко и има същото качество като големите брандове.

Пренебрегват етикета

Когато купувате нещо, четете внимателно етикета – ако е сок, дали е 100%, ако са яйца, дали са от свободни кокошки, ако е мляно месо – дали е от ферма или от неизвестна фирма.