Висша мода за Великден - анцуг с токчета (СНИМКИ)
„В световен мащаб в най-скъпите колекции на известните марки анцугът е хит”, уверява стилистът Добри Киряков, творил визиите на Галена и Цветелина Янева. Според него съчетанието между спортен и официален стил е на гребена на модната вълна. Тази тенденция ще се задържи още дълго, тъй като звездите, а и обикновените простосмъртни търсят преди всичко удобство.
В анцуг можете да блеснете дори на парти и официално събитие, убеден е стилистът. Той дава за пример клана Кардашиян, който е като ходеща реклама на магазин за спортни стоки. Ким например ежедневно е облечена с анцуг и обувки на висок ток. Последно е засечена с долнище на Адидас и бюстие от дантела. Кайли, която е абсолютната модна икона за тийнейджърите, също не изневерява на световния тренд, обяснява Киряков.
Той разказва как преди дни, на откриването на известен бутик, попфолк певицата Алисия скандализирала гостите с долнище на анцуг и висок ток. С това бившата изгора на Ники Михайлов вместо аплодисменти получила незаслужена критика.
Като руснаци на опера
Кой въведе модата на анцузите в България? Този въпрос задава репортер във видео, което обикаля интернет пространството. Според някои от анкетираните тенденцията тръгва от селяните. Други са убедени, че баровците са виновни за развлечените гащи. Според трети началото на тренда у нас поставят руснаците, дошли да отмарят на Слънчев бряг в началото на 90-те. „Те дори на опера ходят по анцуг”, възмущава се един от запитаните мъже. На въпрос каква е разликата между официалния и спортния анцуг, той изстрелва без колебание: „Ежедневният е по-спортен модел, докато официалният прилича на костюм.” Мъжът изтъква две основни достойнства на спортната дреха: не се глади и може да се носи и малко по-мръсна.
Минижупите - табу в храма
Първото, което трябва да се знае, е, че влизайки в дома Господен, трябва да бъдем прилично облечени, пише pravoslavie.bg. Не бива да се отива в църквата по къси панталони, джапанки, тениски с богохулни рисунки. Не е за предпочитане жените да се облечени в дънки, с къси поли, прозрачни блузи, тесни панталони, минижуп, нито с дрехи с дълбоко деколте. Това се препоръчва от църквата с цел вярващите да не се разсейват, особено младите и неукрепналите във вярата, които по човешка немощ могат да бъдат изкушени с блудни помисли и телесни страсти. Затова е добре жените да идват в храма прилично облечени.
Другото изискване към дамите е да изглеждат прилично - да нямат червило на устните и да са без грим, когато отиват в храма. Ето какво казва св. ап. Павел: “Жените облечени прилично, със срамежливост и целомъдрие, да се гиздят не с плетенки, нито злато или бисери или драгоценни дрехи, а с добри дела, както прилича на жени, които се посвещават на благочестие”(1 Тим 2:9-10). Затова, спазвайки думите на св. ап. Павел, жените не трябва да мислят, че ще бъдат по-малко модерни, а с християнско съзнание да отидат на църква. Това е вярно, защото, ако всяка жена дойде в храма, облечена по последния писък на модата, то той ще заприлича на модна къща, а не на дом за молитва и покаяние. Също така, според Православната църква, мъжете трябва да стоят по време на богослужение от дясната страна на храма, а жените – от лявата, припомня изданието.
Триумфът на провисналите гащи
Каквото и да казват стилистите, едно е сигурно - всяка година на 21 януари можете да носите анцуга си на воля. През 2009 г. на този ден немският студент Матиас Гайзиглер основава Международния ден на анцуга.
Всяка година той и последователите на анцуг манията обличат "официалните" си провиснали гащи и се явяват в този вид на лекции в университета, на работа, по заведенията, дори организират специални анцуг партита.
"Той е удобен, може да се комбинира с всичко, не губиш време с него", казва Гайзриглер.
Матиас ползва три анцуга - "един за дивана, два за спорт", но в гардероба си пази още долнище, което облича, когато ходи до университета или на работа.
Студентът обаче държи на спретнатия външен вид: "В училище не бива да се носят скъсани, стари или непрани долнища", категоричен е той.
Последвайте ни
0 Коментара: