7-месечно дъно: Златото падна под 4000 долара за тройунция

Благородният метал е под натиск заради очакванията за повишаване на лихвените проценти в САЩ

https://blitz.bg/ikonomika/7-mesechno-dano-zlatoto-padna-pod-4000-dolara-za-troyunciya_news1158889.html Blitz.bg

Цената на златото се понижи под границата от 4000 долара за тройунция за първи път от ноември насам.

Благородният метал е под натиск заради очакванията за повишаване на лихвените проценти в Съединените щати на фона на инфлационен натиск, подхранван от конфликта в Близкия изток.

Перспективата за по-високи лихви прави американските държавни облигации и долара - традиционни активи убежища и конкуренти на златото - по-привлекателни за инвеститорите, които пренасочват средствата си от ценния метал към тях.

Около 16:05 часа българско време златото поевтиняваше с 3,36% до 3978,67 долара за тройунция.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай