„Надявам се, че днес ще се чуе това, което хората искат“, заяви той и напомни, че в много райони на страната цари бедността. „Искаме поне по 100 лв. увеличение на всяка заплата“, каза отново Димитров. 50% от заетостта в България е в частния сектор, добави президентът на КНСБ.
По думите му е редно от 1 януари 2018 година да има нови по-високи заплати. Димитров каза, че на протеста са добре дошли всички хора, независимо дали членуват в КНСБ. Той категорично заяви, че по никакъв начин синдикатът не дели хората.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Оператор: Съйко Съев, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.