Борисов поиска среща на трите мобилни оператора

https://blitz.bg/ikonomika/borisov-poiska-sreshta-na-trite-mobilni-operatora_news58738.html Blitz.bg

Премиерът Бойко Борисов настоя за среща на трите мобилни оператора за създаване на обща комуникационна стратегия, съобщиха от правителствената пресслужба. Срещата трябва да се състои до десет дни.

Борисов разговаря с главния изпълнителен директор на "Мобилтел" в България Андреас Майерхофер.

Акцент в разговорите между двата е бил публичният контрол върху станциите на мобилния оператор, монтирани по високите етажи на сградите и върху стълбовете за улично осветление. Министър-председателят е настоял представители на трите мобилни оператора у нас също да обсъдят проблема.

Борисов е засегнал и темата за намаляване на цените на роуминга за държавите членки на еврозоната.
В края на срещата Майерхофер подари на премиера модерния смартфон BlackBerry Curve 8900. /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай