Премиерът Бойко Борисов настоя за среща на трите мобилни оператора за създаване на обща комуникационна стратегия, съобщиха от правителствената пресслужба. Срещата трябва да се състои до десет дни.
Борисов разговаря с главния изпълнителен директор на "Мобилтел" в България Андреас Майерхофер.
Акцент в разговорите между двата е бил публичният контрол върху станциите на мобилния оператор, монтирани по високите етажи на сградите и върху стълбовете за улично осветление. Министър-председателят е настоял представители на трите мобилни оператора у нас също да обсъдят проблема.
Борисов е засегнал и темата за намаляване на цените на роуминга за държавите членки на еврозоната.
В края на срещата Майерхофер подари на премиера модерния смартфон BlackBerry Curve 8900. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.