Европейската комисия е вдигнала забраната за сключване на договори във водния сектор по Оперативна програма „Околна среда”. Това съобщи за Дарик вицепремиерът Меглена Плугчиева, която е на работно посещение в Брюксел.
Писмото със становището на ЕК е било връчено на вицепремиера Плугчиева лично от главния директор на дирекция “Регионална политика” Дирк Анер.
В него се препоръчва по-строг контрол на проектите, за да има гарантирана финансова ефективност, съобщи още Плугчиева. По думите й становището на комисията относно програма САПАРД се очаква най-късно през юни./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.