Цигарите поскъпват от 2010

https://blitz.bg/ikonomika/cigarite-poskapvat-ot-2010_news58584.html Blitz.bg

Поне 4 лева ще стане цената на кутия "Виктори" от 2010 г. заради предвиденото увеличение на акцизите от 1 януари. Това се налага, за да изпълним ангажимента си към ЕС за достигане на минималните нива на акцизите за страните членки, съобщиха от Стандарт.

Акцизът се увеличава от 102,30 лв. на 125,2 лв. на 1000 цигари. Така заедно с дължимия ДДС кутия цигари ще поскъпне с близо 60 ст.

Кутия от цигарите, която сега е 3,45 лв., ще стане около 4 лв.

Догодина се очаква приходите в хазната от акцизи за цигарите да нараснат със 100 млн. лв.

От 2010 се предвижда и вдигане на акциза за керосина от 565 лв. на 600 лв. за 1000 л. и на налога за тока за бизнеса от 1,40 лв. на 2 лв. за 1 мегаватчас./ БЛИЦ

www.standartnews.com

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай