„Дунавгаз” ЕАД пусна инсталациите си в Кубрат

https://blitz.bg/ikonomika/dunavgaz-ead-pusna-instalaciite-si-v-kubrat_news26759.html Blitz.bg

От следобеда на 11 декември 2008 година първите газифицирани потребители на „Дунавгаз” ЕАД в Кубрат вече са включени в разпределителната мрежа, съобщиха от дружеството. Сградата на болницата в града, детските градини „Здравец” и „Щастливо детство”, яслата „Мир”, основното училище „Христо Смирненски” и Районното управление на социалното осигуряване вече ползват предимствата на природния газ.

Синьото гориво топли и домовете на 12 семейства от дунавския град.
Газификацията на Кубрат стартира през април 2008 година и 8 месеца по-късно в града вече има изградени 4500 метра газоразпределителна мрежа. „Дунавгаз” ЕАД инвестира 500 хиляди лева в трасето за доставка на синьо гориво, което дава възможност за присъединяването на още 250 битови и 6 стопански потребители.
За 2009 година дружеството е запланувало полагането на нови 1600 метра газоразпределителна мрежа на стойност около 250 хиляди лева. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай