Глобяват шофьорите без винетки

https://blitz.bg/ikonomika/globyavat-shofyorite-bez-vinetki_news69399.html Blitz.bg

От днес ще бъдат глобявани всички шофьори, които нямат валидни винетни стикери за тази година. На 31-ви януари изтече гратисният период за годишните винетки, с които водачите можеха да пътуват по републиканската пътна мрежа.

Глобата за шофьорите на леки автомобили, които нямат винетни стикери, е 100 лв., а за автобусите и превозните средства до 12 тона санкцията е 500 лв.. За големите товарни автомобили е 1000 лева.

Стикерите могат да бъдат закупени от почти всички вериги бензиностанции

От скоро винетките се разпространяват и в интернет, като такива могат да бъдат закупени от сайта www.vinetka.com. Поради постъпили сигнали за продажба на фалшиви винетни стикери АПИ апелира гражданите да закупуват винетки от официално обявените разпространителски пунктове. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай