Истината: Удрят ли ни цифровите електромери в сметката за ток

Един конкретен статус от 2019 г. периодично се разпространява всяка година през януари, февруари и март, заяви Марчев

https://blitz.bg/ikonomika/istinata-udryat-li-ni-cifrovite-elektromeri-v-smetkata-za-tok_news1000655.html Blitz.bg

Не е вярно, че консумираме по-ниска мощност, а плащаме като за висока, ако електроенергията се засича с цифров електромер. Това заяви журналистът Георги Марчев от Factcheck.bg в ефира на NOVA NEWS.

„Назад през годините темата доста често се е използвала с политически цели. Един конкретен статус от 2019 г. периодично се разпространява всяка година през януари, февруари и март”, заяви Марчев.

Той беше категоричен, че цифровите електромери отчитат само използваната активна енергия.

Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай