Поради липса на суровини и с цел недопускане на аварийни ситуации днес ръководството на „Кремиковци” АД пристъпи към поетапно извеждане от експлоатация на Доменни пещи N 1 и N 3 и на Коксохимичните батерии, съобщиха от металургичния комбинат.
Оперативни щабове са назначени да подготвят и ръководят спирането на металургичните агрегати в съответствие с утвърдените оперативни планове. Осигурени са необходимите количества суровини за безопасното извеждане на инсталациите от експлоатация. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.