Министър Караниколов разкри истинската цел на държавните бензиностанции

Те трябва да осигурят стандарт за качество, обществото ще получава по-бърза и правилна информация

https://blitz.bg/ikonomika/ministar-karanikolov-razkri-istinskata-cel-na-darzhavnite-benzinostancii_news746496.html Blitz.bg

Целта на държавна петролна компания на пазара за горива е де бъде коректен партньор и играч в сектора, каза в ефира на Нова тв министърът на икономиката Емил Караниколов, по повод предложението на държавата да създаде мрежа от собствени бензиностанции.

Така обществото ще получава по-бърза и правилна информация за цената и качеството на петрола.

„Знаете през годините много често се е случвало, когато цената на петрола се вдига автоматично и цената на горивата в България се вдига, но когато пада имаме от 14 дни до 1 месец срок цената да се намали.

Считаме, че това не е рационално“, коментира Караниколов. И допълни, че така ще има стандарт за качество.

Той допълни, че в държавните бензиностанции ще има стандарт за качество, за който се надява от тук нататък да се съблюдава от всички.

„Към момента проблем с качеството на горивата няма. Постоянно се извършват проверки, но знаете, че на определени етапи по-малки играчи често създават проблеми на автомобилите ни”, допълни той.

 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай