Американската търговска камара в България и Търговската служба при Посолството на САЩ в България организират на 19 май в хотел "Шератон" форум, на който ще бъдат обсъдени енергийната ефективност на България, прилаганите в САЩ технологии и американският опит в областта на възобновяемата енергия, съобщават от камарата.
Възможностите за финансиране на проекти от Европейската банка за възстановяване и развитие също ще бъдат разгледани.
Представители на Министерство на енергетиката на САЩ, Американския съвет за възобновяема енергия, Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР), международни и български фирми с опит в разработването на нови решения ще представят съвременните тенденции за повишаване на енергийната ефективност и сигурност. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.