Общината ще върне заема за метрото след две години

https://blitz.bg/ikonomika/obshtinata-shte-varne-zaema-za-metroto-sled-dve-godini_news42563.html Blitz.bg

С две години се удължава срокът за връщане на взетите през 2002 г. средства от Японската банка за международно сътрудничество, с които се разширява столичното метро.

С одобрение на правителството Столична община взе от японската банка заем в размер на 12,8 млрд. японски йени. Японците финансираха изграждането на участъка от 7 до 9 метростанция. Срокът за връщане на заема е до 26 юли 2011 г. Удължаването на срока ще позволи успешното завършване на проекта. Прогнозният срок е до края на годината, а окончателното плащане на изпълнителя пък трябва да бъде направено не по-рано от една година след приключването на обекта.
Десислава Вангелова, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай