През 2015 година либерализираме пазара на електроенергия

Който не е готов да се пребори с конкуренцията, ще фалира, предупреди министър Стойнев

https://blitz.bg/ikonomika/prez-2015-godina-liberalizirame-pazara-na-elektroenergiya_news215815.html Blitz.bg

Всички производители, които имат високи производствени цени на тока, трябва да се замислят, защото през 2015 година ще бъдат поставени в конкурентна среда и някои от тях ще фалират, каза в студиото на TV7 Драгомир Стойнев.

Той уточни, че отсега частните компании в енергетиката трябва да започнат с преструктурирането си и да влязат в рамките на цените, които действат в момента в България, смята министърът.

При либерализиран пазар, потребителите ще могат да избират от кого да купуват тока си и този избор ще зависи от цената, която им се предлага, каза още Стойнев. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай