Продавачка: От 3 дена нямам евро в касата, вадят ми по 100 лева

"Проблемът е, че едни и същи хора идват, за да си обменят парите пазарувайки и получавайки рестото си в евро", оплака се тя

https://blitz.bg/ikonomika/prodavachka-ot-3-dena-nyamam-evro-v-kasata-vadyat-mi-po-100-leva_news1128591.html Blitz.bg
© Pixabay

От 3 дена нямам евро в касата, не е в нас проблема, хората правят сметка 1 евро и дават банкнота от 100 лева. Това сподели пред "Фокус" продавачка в хранителен магазин в София.

"Въвежданото на еврото не ме притеснява, работа спокойно и с двете валути, проблемът е, че едни и същи хора идват, за да си обменят парите пазарувайки и получавайки рестото си в евро", разказва тя. 

Пет евро вече са "новите 100 лева", а на опашките е истински трилър



По думите й това е причината в касата на магазина да няма пари в евро още от 5-ти януари.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Още по темата
Коментирай