Софтуерния гигант SAP повишава прогнозата за приходите си, ето кога с колко
Върху нас няма натиск да правим придобивания, но стига да има възможност, все още сме подготвени за това, дори и след обратното изкупуване на акции
Европейският софтуерен гигант SAP повиши прогнозата за общите си приходи през 2025 г. с около 4 млрд. евро и обяви обратно изкупуване на акции за до 5 млрд. евро, подкрепен от силното търсене в облачния бизнес, предава Ройтерс.
За 2025 г. компанията очаква над 37,5 млрд. евро приходи, като приходите от облака ще възлязат на над 21,5 млрд. евро. Оперативната печалба пък ще бъде около 11,5 млрд. евро.
„Нашият силен, устойчив растеж на облака води до ускоряване на ръста на общите приходи и растежа на оперативната печалба“, коментира главният изпълнителен директор Кристиан Клайн.
В средата на 2023 г. разработчикът на корпоративен софтуер също така ще започне програма за обратно изкупуване на акции за 5 млрд. евро, цитирайки силния бизнес импулс и очакваното освобождаване от бизнеса Qualtrics, което се очаква през втората половина на годината.
През април SAP отчете приходи за първото тримесечие, които се оказаха над очакванията на анализаторите, благодарение на 24-процентния растеж на приходите от облачния бизнес.
Същевременно SAP остава отворена за нови придобивания, стига да са „стратегически подходящи“, разкрива главният финансов директор Доминик Асам.
По думите му мащабът на програмата за обратното изкупуване на акции няма да повлияе на способността на компанията да преследва сделки, стига те да са смислени.
„Върху нас няма натиск да правим придобивания, но стига да има възможност, все още сме подготвени за това, дори и след обратното изкупуване на акции“, коментира Асам.
Главният финансов директор коментира, че продажбата, която оценява бизнеса Qualtrics на 12,5 млрд. долара, все още е „на път“ и ще бъде завършена през втората половина на тази година.
SAP, най-голямата европейска софтуерна компания, също така планира след 2025 г. да се откаже от предоставянето на дългосрочни прогнози. Асам посочва, че „неяснотата и рисковете“ около определянето на по-нататъшни цели са твърде високи. „Не искаме да бъдем притиснати в ъгъла, ако трябва да реагираме на определени ходове на конкурентите“, коментира той.
Следете актуалните новини с БЛИЦ и в Telegram. Присъединете се в канала тук
Последвайте ни
0 Коментара: