Столична община спечели финансирането на проект „Подкрепа за междурегионално сътрудничество и обмен на най-добри практики между София и Атина в областта на туризма” по Схемата за безвъзмездна финансова помощ BG161PO001/4.2-01/2008 по Оперативна програма „Регионално развитие. Договорът с МРРБ бе подписан от заместник-кмета на София Минко Герджиков, съобщиха от общината.
Проектът предвижда изготвянето на стратегия за развитието на туризма на територията на Столична община с акцент върху културния туризъм. Добрите практики на община Атина в тази област ще бъдат популяризирани на кръгла маса на тема „Сътрудничество без граници в областта на развитието на туризма”, както и по време на обученията за специалисти от Столична община.
В рамките на проекта ще бъде издадена двуезична брошура - карта на туристическите обекти в Софийската Света гора и ще бъде изградена информационна система за обмен на бизнес инициативи и информация между Столична община и община Атина. В изпълнението на проекта ще се включат представители от дирекциите „Европейски програми и проекти”, „Култура”, „Превенция, интеграция, спорт и туризъм” на СО, представители на Столичния общински съвет и на Консултативния съвет по въпросите на туризма при Столична община, както и на ОП „Туристическо обслужване” и ОП „Стара София”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.