Цената на петрола от сорта брент нарасна с 0.4% до 69.80 долара за барел
Азиатските акции поевтиняват днес след вчерашните понижения на Уолстрийт, оглавени от технологичния сектор. Считаната за валута убежище йена поевтинява спрямо долара на фона на положителното развитие на въпросите свързани със Северна Корея.
Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI губи 0.2%, след като през цялата сесия се колебаеше между положителната и отрицателната територия.
Шанхайският основен индекс нарасна с 0.05%, докато хонконгският Hang Seng падна с 0.35%, а австралийският основен индекс губи 0.4%.
Японският Nikkei се повиши с 0.6% като по-евтината йена подкрепи акциите на компаниите износители, докато южнокорейският KOSPI добави 0.1%.
Индексите на Уолстрийт записаха понижения вчера, след като ръстът при акциите на компаниите за потребителски стоки и тези на компаниите от сектора на здравеопазването бе неутрализиран от резкия спад в цената на акциите на Amazon и продължаващото поевтиняване на книжата на технологичните компании.
Японският вестник Asahi днес информира, че от Пхенян са обсъждали вероятността за лидерска среща с Япония и други държави.
Преди това Ким Чен-ун пък е обещал ядрено разоръжаване на страната си и среща с представители на САЩ, обявиха от Пекин след като севернокорейският лидер се е срещнал с китайския президент Си Дзинпин.
Йената изтри част от спечеленото по-рано през седмицата спрямо долара. Щатската валута се търгуваше на ниво от 106.580 йени, след като вчера скочи с 1.4%, отдалечавайки се от 16-месечното дъно от от 104.56, достигнато в понеделник.
Доларът поскъпна и срещу други валути. Доларовият индекс, който следи представянето на долара спрямо кошница от шест други основни валути, бе на ниво от 89.987 пункта, след като пред това достигна едноседмичен връх от 90.147 пункта.
Световните пазари бяха разтърсени по-рано този месец, когато президентът на САЩ, Доналд Тръмп наложи вносни мита за китайски стоки, а от Пекин обещаха ответни мерки.
Вчера САЩ и Южна Корея постигнаха съгласие за преразглеждане на шестгодишното им търговско споразумение.
Еврото записа лек ръст до 1.2323 долара, след като в сряда поевтиня с 0.75%.
Британският паунд остана без промяна на ниво от 1.4074 спрямо долара, след като вчера падна с 0.5% на фона на новината за първи спад в продажбите на дребно във Великобритания от пет месеца насам.
Лихвата по 10-годишните щатски държавни облигации бе на ниво от 2.786%, след като докосна близо двуседмично дъно от 2.743% вчера.
При суровините фючърсите на щатския лек суров петрол поскъпнаха с 0.4% до 64.61 долара за барел, възстановявайки отчасти изгубения вчера 1%.
Цената на петрола от сорта брент нарасна с 0.4% до 69.80 долара за барел.
Последвайте ни
0 Коментара: