Убитият Йордан Динов забогатял с кино

Букмейкърът свързан с пребит наскоро младеж

https://blitz.bg/ikonomika/ubitiyat-yordan-dinov-zabogatyal-s-kino_news135538.html Blitz.bg

Първото бизнесначинание на простреляния в София хазартен бос Йордан Динов е било напълно легално. Преди време той въртял най-печелившия киноклуб в Благоевград “Синемакс”, според някои със заем от “Балканбанк”.

Прощъпулникът му в сенчестото букмейкърство става преди около седем години. Тогава неочаквано за непосветените попада в ареста след полицейска хайка с обвинение в организирането на “черно тото”. Заедно с Йордан Динов са закопчани гинокологът Михаил Ангелов и известният бивш лидер на ултрасите на “Пирин”, а впоследствие и шеф на управление “Спортни имоти” в града Кирил Ваклинов. Групата е обвинена, че е организирала нелегални залози за редица международни букмейкърски къщи.

Специално за Йордан Динов полицейската информация беше, че е използвал за приемане на залози върху резултати от всякакви спортни състезания служебния си компютър на работното си място в момента – библиотеката на Американския университет в Благоевград. По-късно органите на реда обявиха, че организатори на незаконните залагания са били Динов и Ангелов, а Ваклинов само е приемал залозите и е раздавал печалбите на ръка в интернет-кафето близо до Американския университет.

Интересното е, че нападнатият неотдавна студент, от който бандити задигнаха 15 000 лв. и за когото се подозира, че е един от касиерите на боса Динов, е излизал от баровското заведение “Каза Адрия”, собственост на банкера Кирил Пендев. През 90-те Пендев беше шеф именно на “Балканбанк” в Благоевград, а по-късно оглави “Балканска банка” в Скопие, зад която стоеше “Мултигруп”.

Славей КОСТАДИНОВ, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай