Азиатските акции поевтиняват днес, след като изненадващото влошаване на икономически данни от Германия и Южна Корея възобнови опасенията относно забавянето на ръста на световната икономика. Междувременно цените на петрола отстъпиха леко след рязкото повишение по-рано през седмицата.

Японската йена поевтиня леко до близо 112 спрямо долара, след като Централната банка на Япония не внесе промени в паричната си политика, но обеща да запази лихвите много ниски поне до началото на 2020 г.

Еврото се стабилизира, след като вчера падна до 22-месечно дъно от 1.114 спрямо долара. Спадът бе причинен от понижението в бизнес доверието в Германия, което очерта разминаването в икономическите данни от еврозоната и САЩ.

Изнесените данни за неочакваното свиване на южнокорейската икономика през първото тримесечие също подсилиха опасенията за това, че световната икономика се движи на две различни скорости.

Азиатско-тихоокеанският индекс на MSCI се понижи с 0.27%, докато японският Nikkei нарасна с 0.4%, до 22 280.99 пункта.

Вчера Уолстрийт подмина някои по-слаби корпоративни отчети, но индексите тръгнаха надолу в края на сесията, след като S&P 500 и Nasdaq Composite записаха рекордно високи нива на затваряне във вторник.

На валутните пазари доларовият индекс нарасна до 98.189 пункта вчера, което бе най-високото му ниво от май 2017 г. Индексът за последно бе на ниво от 98.02 пункта, понижавайки се с 0.15% за деня.

Еврото се търгуваше срещу 1.1157 долара, ден след като записа най-голямата си еднодневна загуба спрямо щатската валута от началото на март.

Британският паунд се задържа близо до двумесечно дъно вследствие на поскъпването на долара и на избледняващите надежди за пробив в преговорите около брекзит между британското правителство и опозицията. Паундът за последно се разменяше срещу 1.291 долара, отчитайки лек ръст за деня.

Лихвите по щатските държавни облигации се понижиха днес, тъй като инвеститорите са надпреварваха да купуват активите убежища след поредицата слаби икономически дани.

При суровините цените на петрола се движеха под шестмесечните си върхове, след като рекордното производство в САЩ и нарастващите запаси смекчиха ефекта от затягането на санкциите срещу Иран.

Фючърсите на петрола от сорта брент се понижиха с 0.1%, до 74.51 долара за барел, докато щатският лек суров петрол поевтиня с 0.2%, до 65.73 долара за барел. И брентът и щатският лек суров петрол поскъпнаха до 5.5-месечни върхове във вторник.

Инвеститорите също така очакват данните за БВП на САЩ за първото тримесечие, които трябва да излязат в петък.

Според проучване на Ройтерс сред икономисти щатската икономика бележи ръст от 2.1% на годишна основа през първите три месеца на годината.