700 000 лева струва живот загубен в катастрофа

https://blitz.bg/intsidenti/700-000-leva-struva-zhivot-zaguben-v-katastrofa_news26526.html Blitz.bg

700 000 лева струва у нас живот на човек, който е загинал в катастрофа. Това съобщи Максим Гайдев, д-р травматизация на семинар проведен в град Сандански, който е организиран от КАТ. За държавите в Европа тази цифра е определена за 1 милион евро, предаде репортер на Агенция БЛИЦ.

Докторът предложи у нас тези пари да се искат от застрахователите като по този начин според него те ще започнат да инвестират в предотвратяване на катастрофите, в които загиват хора. И у нас и в чужбина тези пари се взимат от джоба на обикновените хора в съответните държави. За  2007 г. в целия свят са загинали 1 200 000 души, като на ден са умирали при пътни инциденти по 3 280 човека. В България през тази година са загинали 1006 човека, като 12 997 са били наранени след пътни инциденти. За 2008 г. у нас са загинали 997 души. На семинара бяха показани графики, според които с 13,6% не сме в челото на държавите, които са дали жертви от катастрофи. Проблем бил, че напоследък са се явили много неопитни млади шофьори заради, които стават чести катастрофи. От КАТ съобщиха, че сблъсъците в дървета продължават да са много чести и няма процентно намаляване. В последно време е нарастнала и вината на тези, които се возят на задните седалки, сочи статистиката на КАТ. /Милан Николов, БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай