Арестант глътна дрога и почина

https://blitz.bg/intsidenti/arestant-glatna-droga-i-pochina_news49338.html Blitz.bg

Заподозрян за наркоразпространение, погълнал дрога, почина в ареста на Четвърто РУ в Пловдив днес, след оказана му медицинска помощ и отказ да бъде хоспитализиран, съобщиха от МВР.

Вчера късно вечерта при провеждане на специализирана операция полицаи от районното управление влезли в билярд-клуб в района на Сточна гара. Там бил Д.Л./33 г./ от Пловдив, за когото има информация, че доставя наркотици на едро. Виждайки служителите, мъжът колабирал, вероятно в резултат на погълнато в момента наркотично вещество. Незабавно е извикана Бърза помощ и до идването на медиците, полицаите оказали първа медицинска помощ на мъжа. Д.Л. е бил откаран в токсикологията на ВМИ. След медицински преглед и промивка на стомаха пловдивчанинът отказал да бъде хоспитализиран, за което подписал декларация. Веднага след това, около 4 часа тази нощ, той бил отведен в ареста на Четвърто РУ със заповед за полицейско задържане за 24 часа като заподозрян в извършването на престъпление по чл. 354 а , ал.І от НК. В ареста задържаният е бил под постоянно полицейско наблюдение. Около 13 часа днес постовият е забелязал, че на Д.Л. му прилошава. Полицаят веднага извикал екип на Бърза медицинска помощ. При пристигането си лекарите установили смъртта на арестанта. За инцидента незабавно е била уведомена Окръжна прокуратура-Пловдив. По случая е образувано е следствено дело. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай