ДОТИ още се чуди за бомбата в “комина”

https://blitz.bg/intsidenti/doti-oshte-se-chudi-za-bombata-v-komina_news45205.html Blitz.bg

Районът около бившия пазарджишки завод “Сила” продължава да е отцепен, а върху комина на бившата фабрика да се вее осемметровото знаме с хитлеристка свастика. Вчера следобяд алпинисти от “Гражданска защита” се опитаха да сварят флага, но се оказа, че знамето е привързано към тайнствен пакет със стърчащи от него жици. Районът веднага бе отцепен, а на помощ дойде отряд на ДОТИ - София.

Обезвреждането на взривното устройство вероятно ще стане днес.
Акцията с окочването на знамето е по повод 120-та годишнина от рождението на Хитлер, а полицията е започнала проверка на всички, които през годините са демострирали нацистки убеждения./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай