ЕКСКЛУЗИВНО И ПЪРВО В БЛИЦ: Един удавен и седем оцелели са извадени от чудовищни вълни на плажа на Камчия!

Полицията затваря опасната плажна ивица

https://blitz.bg/intsidenti/ekskluzivno-i-parvo-v-blic-edin-udaven-i-sedem-oceleli-sa-izvadeni-ot-chudovishtni-valni-na-plazha-na-kamchiya_news216218.html Blitz.bg

Невиждана трагедия са предотвратили днес спасителите на плажа на Камчия, които са вадили от огромните вълни 8 удавника. Седем от тях са били спасени със сетни усиля, но 43-годишен мъж от Белослав е намерил смъртта си в бушуващото море. Това научи БЛИЦ от старши спасителя на плажа Васил Василев.

Плажната ивица тук е около 2 километра, но охраняемата зона -  600 метра. Отляво и отдясно на нея тълпи плажуващи, въпреки изключително силното 4-балово вълнение и многократните предупреждения на спасителите, напират към морето. 

Така в рамките на часове спасителите, разделени на три групи, са успели да извадят от чудовищните, по думите на Василев, вълни 8 удавници. Един от тях, обаче не са успели да върнат към живота - мъж на 43-години от Белослав, който вероятно е получил инфаркт в морето, но това ще покаже аутопсията.

Други двама пияни руснаци, едва нагазили в морето, били пометени от вълните и започнали да крещят за помощ. Поредицата от инциденти продължила през целия ден. Не е изключено полицията да блокира и затвори цялата плажна ивица на Камчия.

Орлин ФИЛИПОВСКИ

ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай