Във връзка с постъпили множество запитвания от страна на средствата за масова информация, Ви информираме, че в резултат на разразилата се буря на 4 февруари 2020 г. бяха нанесени материални щети по централната сграда на Военномедицинска академия (ВМА), съобщават от лечебното заведение.
Предприети бяха незабавни мерки за отстраняване на пораженията – на мястото на съборения от силния вятър прозорец, монтиран преди повече от 10 г., бе изградена временна защитна стена, докато бъде доставена новата конструкция.
![]()
Индицентът стана във фоайето на единствения нереновиран етаж на лечебното заведение, извън клиниките и далеч от пациентите, намиращи се там. Няма пострадали хора, а работата на клиниките не е била възпрепятствана.
Поетапното обновление на ВМА започна още през 2018 г., като амбициите на ръководството са то да продължи и по отношение на последните нереновирани звена.
