От тежко натравяне е спасила Гражданска защита жителите на София вчера. Към 13,40 часа е получен сигнал от общинската служба за сигурност за разпилян около 1 кг. живак в района на склад на ул. "Алабин" №54.
Спасителна група от отдел "Аварийно-спасителни дейности" е събрала опасното вещество, което е предадено срещу протокол на ОД на район "Триадица". В публикувания тази сутрин редовен бюлетин Гражданска защита успокоява жителите на София - мястото на инцидента е обезопасено, а пострадали няма. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.