Автомобил е ударил отзад каруца с петима души край село Белозем в Пловдивска област, в резултат на което четирима са получили наранявания и са откарани в болница. Сигналът е регистриран на 25 юли 2026 г. в 15:24 часа, а на място са пристигнали полицейски и спешни екипи.
Силата на удара е била такава, че каруцата се е преобърнала. Тестовете за алкохол на двамата водачи са дали отрицателни резултати.
По данни на МВР в произшествието са участвали общо петима души. Няма регистрирани загинали, но четирима имат различни видове наранявания.
Катастрофата е възникнала в близост до входа на рафинерията край Белозем – местност, която жителите на селото описват като ежедневно натоварена с каруци.
В коментарите под публикацията в социалната мрежа местните изразяват удивление как при толкова силен удар няма смъртни случаи и поставя въпроси относно внимателността на шофьора на автомобила, пише plovdiv24.bg.
На място продължава разследването с участието на служители в униформа.