81-годишна жена пострада при взрив на отоплителен котел в с. Смилян, съобщиха от полицията в Смолян. Инцидентът е станал на 10 февруари.
Сигналът е получен около 09:00 часа в с. Смилян, на ул. „Васил Димитров“. В обособено помещение е избухнал отоплителен парен котел.
При взрива е пострадала 81-годишна жена, живуща на посочения адрес, която е с разкъсано-контузна рана на лицето, травма на окото и изгаряне на ръката. Настанена е за лечение в МБАЛ „Св. Георги“ АД – гр. Пловдив.
В резултат на инцидента са унищожени 2 кв. м покривна конструкция и 8 кв. жилищна. Произшествието е посетено и ликвидирано от екип на РСПБЗН-Смолян.
Причините за инцидента и нанесените щети са в процес на изясняване. По случая е образувано досъдебно производство.
През януари взрив разруши къща в Банкя. Двама души загинаха при инцидента.
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ!