Ловец се простреля неволно, докато управлявал автомобила си.
37-годишният мъж от Разград се прострелял, докато шофирал своето “Рено Канго”. След инцидента, станал на вчера по обед на пътя село Острово, град Завет, той сам се придвижил до болницата в Кубрат. Мъжът без да иска произвел изстрел със законнопритежаваното си малокалибрено оръжие и уцелил дясното си коляно. Няма опасност за живота му.
Служителите на реда, извършили оглед на автомобила му, открили законно притежавани ловна пушка, флоберкова пушка и боеприпаси.
По случая е образувано досъдебно производство за пренасяне на огнестрелно оръжие без вземане на мерки за сигурност. Санкцията за подобно престъпление е лишаване от свобода до две години или глоба. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.