Най-тежко пострадалият от взривения завод ослепя

https://blitz.bg/intsidenti/nay-tezhko-postradaliyat-ot-vzriveniya-zavod-oslepya_news69757.html Blitz.bg

Един от най-тежко пострадалите мъже от взривовете в завода за боеприпаси "Миджур" е загубил своето зрение. Той е опериран тази нощ в болница "Царица Йоанна" в София, като лекарите са вадили и от двете му очи раздробени стъкълца, съобщи БНТ 1.

"Доколкото разбирам, той не е бил на работа, а в отпуска. Когато разбира за експлозията, отива да види какво става със служителите там. Приближавайки, той е бил в кола с още един човек и е станала поредната експлозия. Ударната вълна обаче е била изключително силна и буквално изхвърлила автомобила в канавка. Предното стъкло се разбило право в очите на пострадалия. Той е контактен, потиснат естествено. Това е тежка травма, понякога хората приемат смъртта по-леко, отколкото, ако загубят зрение", обясни доцент Руска Христова. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай