45-годишен шуменец бе заловен вчера да управлява автомобил с 3,70 промила алкохол в кръвта, съобщиха от Областната дирекция на полицията в Шумен.
За безумника на пътя подал сигнал гражданин, който забелязал колата да се движи на зиг-заг по ул. “Тракия”. Били изпратени няколко полицейски екипа, които в 17,50 ч. успели да спрат "Мерцедеса". 45-годишният шофьор Е.Н. не представил свидетелство за управление на колата, а при направените справки се установило, че e неправоспособен. Дрегерът измерил рекордните стойности на концентрация на алкохол в кръвта от 3,70 промила.
Мъжът е задържан за 24 часа, образувано е производство. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.