Пореден пътен инцидент е станал с дете, този път в Монтана.
Случаят е от четвъртък и е станал около 14.30 часа на бул. "Александър Стамболийски" в града, срещу изхода на бензиностанция.
14-годишно момче от село Стубел тичало, когато внезапно излязло на пътното платно. Там било блъснато от преминаващ лек автомобил "Мицубиши Колт" с монтанска регистрация. 68-годишният водач от Берковица не успял да реагира и да спре навреме.
Детето е с комоция
Пострадалото момче е настанено за лечение в болницата Монтана. То е с комоцио, но за щастие е стабилно и няма опасност за живота му.
Направените проби на водача на лекия автомобил за употреба на алкохол и наркотични вещества са отрицателни.
На местопроизшествието е извършен оглед и образувано досъдебно производство.