Обраха оборота в „Била” в квартал „Лагера” в София

https://blitz.bg/intsidenti/obraha-oborota-v-bila-v-kvartal-lagera-v-sofiya_news29005.html Blitz.bg

Тази вечер в магазин „Била” в столичния квартал „Лагера” до хотел „Славия” е бил извършен грабеж, споделиха полицейски източници.

Грабежът е извършен от трима мъже, въоръжени и маскирани с полицейски атрибути. Тримата са заплашили персонала и са взели оборота, след което са избягали. Извършителите си издирват. При грабежа няма пострадали. Сигналът за него е получен в 23.17 часа на тел. 166. Към адреса веднага са насочени патрули от Шесто РУМВР.  Със служители на хипермаркета е уточнено, че трима маскирани и въоръжени нападатели след работно време са проникнали в сградата на магазина, обезвредили охраната от двамата гардове от частна охранителна фирма и отнели част от дневния оборот. С ръководството на обекта предстои уточняване на точната сума на отнетото, уточняват от МВР. С идването на полицаите мястото на грабежа е заградено, предприет е оглед, работата по случая продължава и от служители на сектор “Грабежи” - СДВР.
По случая е образувано досъдебно производство в СДВР. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай