След продължило повече от част претърсване спасителите извадиха тялото на загиналото момче от дъното на езерото в столичния квартал "Дружба". БЛИЦ съобщи преди всички, че там около 14.30 часа днес се е удавило дете, което влязло с приятели "да премери колко е дълбоко".
Въпреки че очевидци говореха за малко момченце, по информация от полицията се оказа, че загиналият е на 19 години. В компанията е имало както тийнейджъри, така и деца на още по-малка възраст. Нещастният случай е станал пред очите на 4-5-годишно детенце - сестра на загиналия, което стояло да чака отстрани.
БЛИЦ вече съобщи от мястото на инцидента, че около езерото има повече от 50 роми. Повечето от тях са роднини на загиналия.
Дилян ВЪЛЕВ, БЛИЦ
ОЧАКВАЙТЕ ПОДРОБНОСТИ В БЛИЦ TV!
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.