Полицията разследва смъртта на две бебета, които са били родени при домашни условия от 37-годишна жена във видинското село Куделин. Сигналът до органите на реда е подаден от екипи на Спешна помощ във Видин. Те сигнализирали, че жената е родила мъртвите бебета при домашни условия.
При изясняване на случая е установено, че родилката е 37-годишна жителка на селото, която е откарана по спешност във видинската болница от фелдшер във Спешна медицинска помощ -Брегово. Фелдшерът е бил информиран за раждането от майката на родилката. При пристигането му в къщата в селото, бебетата били току-що родени и починали.
Телата са транспортирани за аутопсия. Причините и начина на настъпване на смъртта са в процес на изясняване. По случая в РУМВР-Видин е образувано досъдебно производство. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.