Шофьорът на снегорина, който се удари рано тази сутрин във влак и почина на път за болницата, не е бил пиян. Това съобщиха от "Титан Чистота София". От фирмата са категорични, че не никакъв случай не може да се говори за това, че шофьорът им е употребил дори и малко количество алкохол преди да излезе на работа.
По първоначална информация снегоринът е преминал около 4, 30 ч. при спуснати бариери на ж.п. прелез в столичния квартал "Левски", но разследващите все още уточняват дали това е така, информираха от Столична община.
След сблъсъка камионът е влачен десетки метри. Силно пострадала е и конструкцията на локомотива.
Двамата машинисти са настанени в болница.
В “Пирогов” е приет помощник машинист на катастрофиралия товарен влак Б. С. , който е на 39 години.
Мъжът е със счупен палец на крака.
Машинистът е във Военна болница, без опасност за живота.
Движението на автобус 120 в участъка от ул. "Витиня" до ул. "Рилска обител" е отклонено и автобусите минават по бул. "Владимир Вазов".
Кметът на София Йорданка Фандъкова пристигна на мястото на кървавата драма.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.